Pomimo siarczystego mrozu chórzyści dzielnie śpiewali kolędy na Orszaku Trzech Króli Drukuj

 

   W piątek 6 stycznia ulicami Płocka przeszedł już po raz szósty Orszak Trzech Króli. W tym roku odbył się on pod hasłem "Pokój i dobro". Na czele kolorowego pochodu szli Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Trasa korowodu wiodła od bazyliki katedralnej pw. Najświętszej Maryi Panny ulicami: Tumską, Kościuszki, pl. Obrońców Warszawy, Kolegialną i Słoneczną do parafii św. Józefa Rzemieślnika na płockiej Cholerce.
   Każdy z uczestników orszaku otrzymał królewskie korony i śpiewniki z kolędami. W śpiewaniu pomogli reprezentanci naszego szkolnego chóru "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci oraz Zespół Pieśni i Tańca "Masovia" z Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku pod kierunkiem p. Małgorzaty Panek.
   Orszakowi, od początku towarzyszy również konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową przygotowywaną wspólnie przez całe rodziny - dzieci, rodziców i dziadków. Wyróżnienie otrzymała rodzinna szopka ucznia naszej szkoły Alana Zielińskiego z kl. 5c.
   Dziękujemy p. Dyrektor Lilianie Tomaszewskiej za pomoc i opiekę nad chórzystami podczas Orszaku.

   16 stycznia w Kurii Diecezjalnej w Płocku ks. Bp Piotr Libera dokonał uroczystego wręczenia nagród w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową przygotowywaną wspólnie przez całe rodziny. W uroczystości wziął udział Alan Zieliński wraz z nauczycielką religii p. Bernadettą Staniszewską. Gratulujemy!

 

 

 

Fot. Portal Płock, Agencja Gazeta, M. Podwójci