Dzień Otwarty w naszej szkole... Drukuj

 

   Dzień 25 marca w naszej  szkole był radosny i pełen wrażeń. Stało się to za sprawą niezwykłych gości, którzy w tym dniu nas odwiedzili. To uczniowie grup "zerowych" z trzech płockich przedszkoli - PP nr 6, PP nr 31, PP nr 37 w ramach "dni otwartych" szkoły przybyli wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami.
   Celem wizyty przyszłorocznych pierwszoklasistów było zapoznanie ze szkołą, do której większość z nich będzie uczęszczać po wakacjach.
   Dzieci obejrzały, przygotowane przez uczniów klasy VI E, przedstawienie w języku angielskim pt. "Cinderella" czyli "Kopciuszek". Nad przygotowaniem i przebiegiem sztuki czuwała p. Renata Idzik - nauczycielka j. angielskiego. Trafiony repertuar, profesjonalne przygotowanie i gra aktorska wzbudziło duże zainteresowanie publiczności, która swój podziw wyraziła gromkimi brawami.
   Następnie dzieci podzielono na grupy, aby wraz ze swoimi opiekunami mogły wziąć udział w zajęciach uczniów z klas I- III, prowadzonych przez nauczycieli z naszej szkoły.
   Aktywny udział przedszkolaków w zajęciach (głównie były to gry i zabawy dydaktyczne) oraz możliwość rozmowy ze starszymi kolegami sprawiły, że poczuli się "prawdziwymi" uczniami tej szkoły.
   Zadowoleni i pełni wrażeń, z drobnymi upominkami, uczniowie grup "zerowych" wrócili do swoich przedszkoli twierdząc, że nie mogą doczekać się, kiedy tu wrócą po wakacjach.

   Przedstawienie słowno-muzyczne "Cinderella" obejrzeli również nasi uczniowie z klas I - III. Zainteresowanie było ogromne!
   Wysoki poziom przedstawienia docenili także uczniowie klas czwartych i piątych, którzy obejrzeli je 27 marca - czyli w Międzynarodowym Dniu Teatru.
   Entuzjazm publiczności świadczył o świetnej znajomości języka angielskiego.

 

 

"Cinderella" - przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. VI E - op. p. Renata Idzik