Pippi Pończoszanka w naszej szkole Drukuj

 

   Astrid Lindgren wymyśliła postać Pippi w roku 1941. Wtedy właśnie jej chora córka Karin poprosiła o jakąś ciekawą opowieść. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwenanse świata dorosłych. Dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, ale za to ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię.

   Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom, kiedy jednak została wydana, dzieci ją pokochały. Do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lindgren, a jej przygody były kilkakrotnie ekranizowane.

   Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez p. Małgorzatę Gomułkę i Joannę Matuszak. Poprowadziła je Dyrektor Płockiego Oddziału Polskiej Fundacji Sportu i Kultury P. Emilia Heljasińska – Schmidt. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały historii Pippi oraz fragmentów książki o niej. Następnie mogły obejrzeć wystawę udostępnioną nam przez wydawnictwo Nasza Księgarnia. Trzecioklasiści wykonali też prace plastyczne, które uświetniły wystawę.

   Zapraszamy do oglądania i czytania przygód Pippi Pończoszanki.