Rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Drukuj
 

   W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, miał miejsce jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia Orkiestra grała nie tylko w Polce, ale także w kilkudziesięciu krajach na świecie. Przez 24 lata działalności Fundacja WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny blisko 720 mln zł. Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki zarówno w dniu zbiórki, jak i w trakcie całorocznej działalności Fundacji. Podczas tegorocznej zbiórki wśród 450 wolontariuszy, którzy wyszli na ulice naszego miasta, znaleźli się również  przedstawiciele Naszej szkoły: Natalia Borkowska kl. 6E, Krzysztof Fuz kl. 6D, Paulina Gierzyńska kl. 6E, Kornelia Piórkowska kl. 6E, Agata Sieradzka kl. 6E, Otylia Sołtyszewska kl. 6D oraz Zuzanna Tomaszewska kl. 6E. Wolontariuszom towarzyszyły i wspierały ich Gabriela Dryś z klasy 6E oraz Weronika Sołtysiak również z klasy 6E.  W tegorocznej zbiórce w całej Polsce udało się zebrać rekordowo dużą kwotę.  Nasi wolontariusze również osiągnęli  rekord - zebraliśmy 2993 złotych i 27 groszy.

   Chór szkolny Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci również włączył się w "wielkie granie". Wystąpiliśmy z koncertem kolęd w Galerii Mazovia. Prawie od początku istnienia WOŚP w naszym mieście bierzemy w niej udział wspierając co roku zbieranie pieniędzy na sprzęt medyczny, który zostanie zakupiony do szpitali w całej Polsce. 

   Opiekę nad uczniami podczas zbiórki sprawowali państwo Agnieszka i Robert Elwertowscy oraz pani Ilona Borczuk.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz Gabrysi i Weronice, które dzielnie pomagały podczas kwesty. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie naszej zbiórki.