Harcerskie przerwy Drukuj
 

   Każdy uczeń w naszej szkole biega, skacze, fika. Nie dziwcie się, za oknem szaro, buro, a my dzieci chcemy się bawić.

   Zuchy od dawna zastanawiały się jak uatrakcyjnić przerwy między lekcjami. Biegać po korytarzach nie możemy, grać w piłkę też nie bardzo Na szczęście druhny Emilia Wiśniewska i Ilona Borczuk wymyśliły harcerskie przerwy na których będziemy grać w gry podłogowe!

Wszyscy razem zastanawialiśmy się, które zabawy mogą być ciekawe. Nawet testowaliśmy je, rysując plansze kredą na podłodze korytarza. Aż w końcu dokonaliśmy wyboru: chłopek, gry planszowe, labirynt, kółko i krzyżyk.

   Nadszedł 25 stycznia. Dzień harcerskich przerw. Realizacja pomysłu wcale nie była łatwa. Przez trzy godziny obydwie gromady naklejały na podłogę żółtą taśmę, tworząc fikuśne plansze. Wyobraźcie sobie, że zużyliśmy aż 100 m taśmy! Udało się! Podczas przerw wszystkie dzieci świetnie się bawiły razem z nami, grając w gry podłogowe. Tego dnia nikt nie siedział smutny pod ścianą. Nawet starsze klasy odwiedziły nasz sektor. Pod koniec dnia dały się słyszeć takie np. rozmowy:

- Fajnie, że na przerwach jest taka zabawa. Jutro z Anią, Zosią i Jackiem pogramy sobie w „Chłopka”.