Dzień Otwarty 2017 Drukuj

  

   11 marca 2017 społeczność naszej szkoły zaprosiła wszystkie pięcio i sześciolatki wraz z rodzicami na Dzień Otwarty. Tym samym chcieliśmy wszystkim przybliżyć naszą pracę, zachęcić do wzięcia udziału w wybranych zajęciach i umożliwić zwiedzanie naszej placówki.

   O godzinie 1130 wszyscy goście zebrali się na hali sportowej. Powitali ich uczniowie klasy tanecznej, którzy na tę okoliczność zaprezentowali swoje umiejętności. Następnie głos zabrali p. Liliana Tomaszewska – dyrektor naszej szkoły, Krzysztof Miedziński – absolwent naszej szkoły oraz p. Konrad Guzanek – przewodniczący Rady Rodziców. W swoich wystąpieniach odpowiedzieli na pytanie „Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?”. W tej części zaprezentowali się również uczniowie klas sportowych, uczniowie klasy IIc, zuchy oraz szkolny chór.

   Po części oficjalnej przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami mieli możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli oraz absolwentów naszej szkoły. Wśród nich były - zajęcia tematyczne, których motywem przewodnim były: tęcza, jajko lub zwierzęta. W pracowniach matematycznych wspólne układaliśmy radosne sześciany, rozwiązywaliśmy łamigłówki lub uczestniczyliśmy w zabawach z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Tablice interaktywne okazały się również doskonałym narzędziem do zabaw językowych prowadzonych przez nauczycielki języka angielskiego.Na głównym holu zuchy zapraszały wszystkich do pląsów i gier podłogowych. Świetlica szkolna zaprosiła wszystkich do miniteatrzyku.

   Ponadto goście mieli możliwość zwiedzania szkoły. Podczas dnia otwartego rodzice przyszłorocznych uczniów mogli porozmawiania ze specjalistami w zakresie integracji, pomocy psychologiczno - pedagogicznej, logopedii a także profilaktyki wad postawy. Swoje stoisko miał również SKKT- PTTK Wojażer. W jednej z sal dorośli mogli wziąć udział w prezentacji e-podręczników i samemu przekonać się jak wygląda lekcja z użyciem tabletu w ramach programu "Lekki Plecak".

   Dziękujemy Wam, mili goście za wspólnie spędzony czas. Czekamy na Was we wrześniu.