Integracja międzyprzedmiotowa VIa. Drukuj

 

Klasa integracyjna VIa korzystając ze zbliżającego się dnia św. Patryka postanowiła włączyć się w obchody tego święta realizując ciekawe projekty i przedsięwzięcia na różnych przedmiotach. Zajęcia rozpoczęły się 'serfowaniem po internecie' na zajęciach komputerowych z p. Barbarą Gasińską- uczniowie samodzielnie poszukiwali informacji na temat legend o Leprikonie (ang. Leprechaun), który mieszka na końcu tęczy i pilnuje dzbanka wypełnionego złotem. Ze skrzatem była związana praca plastyczno- techniczna rozpoczęta na technice, kontynuowana na Arteterapii z p. Edytą Paradowską i skończona na języku angielskim. Polegała na wykonaniu kapelusza Leprikona ozdobionego trójlistnymi koniczynami oraz pomarańczowej brody. Na muzyce, p. Małgorzata Podwójci wprowadziła uczniów świat muzyki celtyckiej wywodzącej się z tradycji narodów celtyckich zamieszkujących m.in tereny dzisiejszej Irlandii, Walii, Szkocji, Anglii. Szóstoklasistów zaczarował dźwięk m.in dudy, buzuki, akordeonu, harmonijki ustnej, badhranu, skrzypiec.Muzykowanie na instrumentach okazało się niełatwym wyzwaniem. Na religii z panią Jolantą Matusiak klasa integracyjna obejrzała film o Świętym Patryku, misjonarzu Irlandii, który gdy został mianowany biskupem, zwalczał pogańskie wierzenia jej mieszkańców. Na lekcji języka angielskiego z p. Anną Malik, VI a podsumowała wszystkie zdobyte informacje poznając angielskie tłumaczenia symboli świąt, oglądając film na temat obchodów Dnia Św. Patryka (ang. Saint Patrick's Day) i wykonując pamiątkowe zdjęcie.
To był tydzień integracji międzyprzedmiotowej nauki poprzez zabawę! Oby takich dni było jak najwięcej w naszym szkolnym życiu.

   Koordynatorzy projektu w klasie integracyjnej VIa: p. Anna Malik i p. Edyta Paradowska.