Kangur Matematyczny 2017 Drukuj

   W czwartek, 16 marca 2017 matematycznie uzdolniona młodzież w całej Polsce zmierzyła się z zadaniami międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny". Zawody dla uczniów szkół podstawowych i średnich organizowane są równolegle w większości  krajów europejskich.

   Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. W Polsce jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania testowe ustalone zostały przez międzynarodową komisję podczas kongresu stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres. We wszystkich krajach obowiązuje wspólna data konkursu oraz te same zestawy pytań. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

   W konkursie biorą udział uczniowie, którzy lubią matematykę i maja smykałkę do rozwiązywania nietypowych zadań. Aby poradzić sobie z zadaniami nie potrzebna jest znajomość wszystkich wzorów matematycznych, ale bystre oko i badawczy umysł.
Z nietypowymi zadaniami zmierzyło się również 61 uczniów naszej szkoły. Reprezentanci klas II startowali w kategorii Żaczek, III i IV w kategorii Maluch, a V i VI w kategorii Beniamin. Nad organizacją zawodów czuwała koordynatorka - p. Anna Olczak-Mielczarek oraz p. Barbara Szymborska.

   Do wygrania w Kangurze - oprócz murowanej szóstki z matematyki na świadectwie - są dyplomy i nagrody od organizatora. Już w dniu konkursu każdy uczestnik za udział otrzymał układankę-breloczek „Magiczny sześcian”.

   Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wszystkim dużo punktów.