Lekcja języka angielskiego z zawodnikami SPR Wisła Płock - Marko Tarabochia i Lovro Mihić Drukuj
 

   Lekcja z Marko Tarabochia (Bośnia i Hercegowina) i Lovro Mihić (Chorwacja) zapoczątkowała cykl lekcji języka angielskiego prowadzonych przez p. Agatę Rychlik wspólnie z zagranicznymi zawodnikami płockiego klubu piłki ręcznej. Uczestniczyli w niej uczniowie grupy IV d,a (w ramach innowacji pedagogicznej o kulturze krajów) oraz uczniowie klasy VIs.

   Spotkanie miało na celu prezentację naszych gości jako sportowców i ciekawych ludzi, a także ich krajów z wykorzystaniem języka angielskiego. Marko i Lovro opowiadali o sobie, swoich sportowych osiągnięciach, zachęcali do uprawiania sportu i posiadania zainteresowań. Uzasadniali uczniom, że znajomość języka angielskiego jest niezbędna każdemu sportowcowi i przydaje się też w innych zawodach. Odpowiadali też na różne pytania – pytań było bardzo dużo i były bardzo ciekawe. Wielką przyjemność sprawiło gościom przygotowanie uczniów do zajęć – uczniowie grupy IVd,a pod kierunkiem p. A Rychlik przygotowali projekty przedstawiające sylwetki piłkarzy oraz ich kraje, szczególnie zwrócili uwagę na potrawy kuchni chorwackiej i bośniackiej. Dzieci i nauczycielka przegotowali przekąski, które bardzo gościom smakowały – na zakończenie zajęć odbyła się degustacja sałatek w stylu bałkańskim i chorwackich pączków o nazwie „fritule”.

   Atmosferę na lekcji należy określić jako domową i  przyjacielską. Marko i Lovro zachwycili wszystkich: ich otwartość, sympatia, uśmiech  stanowiły doskonałą zachętę dla uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji. Długo i cierpliwie rozdawali autografy. Na projektach odrysowali swoje dłonie i napisali pozdrowienia po angielsku i chorwacku. Jest to dla uczniów pamiątka po spotkaniu.

   Lovro Mihić oraz Marko Tarabochia w ramach drobnego rewanżu wręczyli grupie IVd,a zaproszenie na zbliżający się mecz Pucharu Polski z Azotami Puławy.