Wiadomości ze szkolnej świetlicy Drukuj
 

   W II semestrze w świetlicy szkolnej odbyły się już dwa spotkania z cyklu Gościmy ciekawego człowieka. Jako pierwszy zawitał pracownik służby leśnej w Łącku, pan Bartosz Wasilewski, który w niezwykle interesujący sposób odkrył przed dziećmi tajemnice życia zwierząt w lesie.

   Z kolei 28 marca przybyli strażacy PSP w Płocku, Kamil Mazurkiewicz i Sebastian Zieliński. Dzieci dowiedziały m.in. na czym polega praca strażaka i jak zachować się w czasie pożaru. Miały też okazję zapoznać się ze strojem służbowym używanym podczas akcji pożarniczych. Mogły założyć ubranie chroniące przed substancjami chemicznymi, a nawet kombinezon do nurkowania. Strażacy przeprowadzili także szkolenie praktyczne z udzielania pierwszej pomocy, łącznie z ćwiczeniami na fantomie do nauki masażu serca i sztucznego oddychania. Spotkanie przyniosło wszystkim mnóstwo wrażeń i mimo że trwało dwie godziny, nikomu się nie dłużyło.