Z okazji Dnia Ziemi uczniowie z klas 3g i 3h wystawili przedstawienie pt. „Kosmici”. Drukuj

 

   Wiosenny dzień. Dzieci z klasy 3g i 3h bawią się w parku. Z zainteresowaniem przyglądam im się z boku. Oj, chyba do grzecznych to one nie należą! Zaledwie po kilku minutach zaczynają rozrzucać papierki, butelki po napojach… Zupełnie ich nie obchodzi, że park po ich wizycie będzie przypominał wysypisko śmieci.

Nagle jeden z chłopców w oddali zauważa dym i… lecące ogromne, kolorowe statki kosmiczne oświetlone na czerwono niebiesko. Z jednego z pojazdów wychylają się małe przestraszone Foliusie, zabawne Papierusie, niesamowici Plastikusie i groźni Metalusie. To muszą być kosmici! Kroczą ubrani w stroje wykonane z folii, papieru, plastiku i metalu. Jedne się mienią, inne szeleszczą i świecą kosmicznym światłem.

   Przybysze  zaczynają tańczyć. Jednak nie jest to tylko zwyczajny taniec. Kosmici poprzez ruch próbują zaprzyjaźnić się z Ziemianami.

Kiedy muzyka cichnie, na twarzach dzieci i kosmitów rysuje się przerażenie. Park wygląda okropnie! Jest cały w śmieciach!

Na szczęście dzieci szybko poszły po rozum do głowy i wrzuciły papierki, folię i plastiki do odpowiednich pojemników. Trochę ze strachu przed ufoludkami, a trochę ze wstydu, że goście zastali na Ziemi taki bałagan.

Kosmici zrozumieli, że teraz  już dzieci należycie będą dbać o własną planetę i spokojnie wrócili na odległą galaktykę…

 

   21 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, uczniowie z klas 3g i 3h wystawili przedstawienie pt. „Kosmici”. Po spektaklu aktorzy usłyszeli gromkie brawa. Należały im się, ponieważ cały miesiąc w pocie czoła ćwiczyli na próbach pod okiem pań - Emilii Wiśniewskiej i Ilony Borczuk. Rodzice uczniów z klasy 3g i 3h pomogli uczniom w przygotowaniu kosmicznych strojów. Nieoceniona okazała się pomoc p. Roberta Elwertowskiego i p. Grzegorza Urbaczewskiego, którzy zadbali o nagłośnienie i światła. Pan Robert Elwertowski zmontował również film nagrany podczas pobytu klasy 3g i 3h w PGO w Kobiernikach. Został on wyemitowany podczas przedstawienia. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Moskwie z Teatru Dramatycznego za wypożyczenie sprzętu do robienia dymu. Bez pomocy i zaangażowania wyżej wymienionych osób przedstawienie nie mogłoby się odbyć.

Dzięki tym wszystkim ludziom, przez chwilę mogliśmy się poczuć  jak na deskach teatralnych, a nie na zwyczajnej sali gimnastycznej.

   Przedstawienie uwieczniła p. Anna Tybuś. Można je obejrzeć tu