Sukcesy piłkarek i piłkarzy z naszej szkoły! Drukuj

 

   24 kwietnia dziewczęta z klasy VI S przystąpiły do finałów Mistrzostw Płocka w piłce nożnej. W stawce rywalizujących szkół znalazły się reprezentantki SP21, SP12 i SP20. Nasze dziewczęta rozpoczęły od pojedynku z SP12 wygrywając 5:1. Kolejny mecz to również wysokie zwycięstwo z SP21, czyli gospodarzem zawodów 4:1. W ostatnim swoim meczu z SP20 padł remis 0:0. Niepokonane dziewczęta z SP23 pewnie sięgnęły po tytuł Mistrzyń Płocka. Zwycięstwo te dało im awans do turnieju powiatowego, który odbędzie się dnia 16.05.2017r. w Mochowie. Zwycięzca turnieju powiatowego pojedzie na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej do Ostrołęki.

   Kolejność końcowa: 1 - SP23, 2 – SP20, 3 – SP21, 4 – SP12.

   Po wielkim sukcesie dziewcząt przyszła pora na finały Mistrzostw Płocka w piłce nożnej chłopców. Chłopcy do finału przystąpili jako gospodarze turnieju, podejmując szkoły SP20, SP17 i SP21. Swoje rozgrywki zaczęli jednak od porażki z SP17 0:2, co bardzo skomplikowało dalsze szanse walki o tytuł mistrzowski. Wielka ambicja i chęć walki w kolejnych meczach przyniosła dwa kolejne zwycięstwa z SP20 2:1 i SP21 2:1, co w konsekwencji  przy rezultatach innych spotkań dało im drugie miejsce i wicemistrzostwo Płocka.

   Kolejność końcowa: 1 – SP17, 2 – SP23, 3 – SP20, 4 – SP21.

   Po fantastycznym poniedziałku ze złotym medalem dziewcząt i wielkim wtorku ze srebrnym medalem chłopców przyszła pora na środę, gdzie rozstrzygnąć się miały losy zawodów powiatowych w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt. Nasza szkoła reprezentowana była przez klasę VI S. Wśród zespołów gości w kategorii dziewcząt przyjechała szkoła z Łącka i Zawidza Kościelnego, a w kategorii chłopców - szkoła ze Słubic i SP2 z Sierpca. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt VIS wygrała wszystkie mecze, co dało pierwsze miejsca w grupach dziewczętom jak i chłopcom oraz upragniony awans do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Ostrołęce.

   Wielkie brawa i gratulacje.

   Na koniec trzeba pogratulować wielkiego sukcesu chłopcom z klasy VIS, którzy stanowiąc w zdecydowanej większości o sile klubowej SKF Wisły Płock wygrali Mazowiecką Ligę rocznika 2003.