Miejskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. Drukuj

Jak co roku, w rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, delegacja z naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Po uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Bazylice Katedralnej, Poczty Sztandarowe, delegacje parlamentarzystów, różnych płockich organizacji oraz szkół zebrały się pod Płytą Nieznanego Żołnierza. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wystąpieniu Prezydenta Miasta Płocka, dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamięci 4 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego. Następnie delegacje złożyły kwiaty, a na koniec Płocka Drużyna Kusznicza i Płockie Bractwo Kurkowe oddały strzały na wiwat.

W uroczystościach tych naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Larysa Ostrowska, Natalia Maruszewska i Adam Pytel oraz nauczycielka historii - p. Renata Cichocka.