U pani wicedyrektor "na dywaniku"... Drukuj

  

   U pani wicedyrektor "na dywaniku" - tak żartobliwie uczniowie klasy 4s nazwali zajęcia w gabinecie p. Aldony Fijałkowskiej. Nie chodziło bynajmniej o udzielenie uczniom reprymendy. W ramach zajęć w HAPPY C(L)UBIE wspólnie ćwiczyliśmy koncentrację uwagi, wytrwałość, cierpliwość, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Zabawa w klubie to bardzo intensywny, ale miły trening, co widać na zdjęciach.

   Czwartoklasiści z klasy sportowej po niespełna półrocznym treningu w kategorii "Mały geniusz" rozpoczęli swoją przygodę z wyższą kategorią - "Happy". Podzieleni na kolorowe zespoły, z wypiekami na twarzach przystąpili do układania "radosnych sześcianów".  Najszybciej ze swoimi sześcianami poradzili sobie: Oliwier, dwie Zuzki, Karol, Filip i Martyna.Trzykrotne ułożenie kostki i płytki udało się Gabrysi! To duży wyczyn!

   A jak sami uczniowie oceniają Happy - trening i co sądzą o zajęciach:

"Lubię układać kostki, bo jest dużo fajnych części" (Mateusz, Filip), "Chcę więcej lekcji z kostkami" (Mikołaj, Klaudia, Natalia, Ania, Maja, Oliwier, Kuba), "Bardzo mi się podoba, chcę więcej takich lekcji" (Zuzia, Laura, Gabrysia, Karolina, Bartek, Karol, Filip), "Wiem, że dla niektórych matematyka jest nudna, ale nie dla nas. Przerobimy z panią materiał, a potem układamy kostki. Nasza klasa lubi matematykę!" (Karolina), "Ja lubię układać kostki, ponieważ rozwijam swój spryt i myślenie. Podczas układania kostek uruchamiam swoją wyobraźnię." (Ola, Natasza), "Lekcja matematyki bardzo mi się podobała. Marzę, żeby takich lekcji było więcej. Rozwijaliśmy logikę poprzez układanie specjalnych kostek. Pani była miła i zabawna, jak zawsze. Ta lekcja była świetna!" (Klaudia), "Moim zdaniem układanie kostek nie jest tylko zabawą ale także rozwija nasze umiejętności. Ja bardzo lubię układać kostki i chciałabym częściej." (Martyna), "Moim zdaniem układanie kostek sprawia wielką przyjemność. Układanie kostek z kawałków to nie tylko zabawa, ale także rozwijanie umiejętności, nauka. Szkoda, że nie możemy tego robić na każdej matematyce." (Oliwia)

   Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią treningi z "radosnymi sześcianami", które odbywają się w ramach lekcji matematyki.