Apel przy Dzwonie Pokoju Drukuj

 

   27 kwietnia, jak co roku w tym miesiącu, gimnazjaliści trzecich klas spotkali się na Apelu przy Dzwonie Pokoju. Apel poprowadzili uczniowie naszej szkoły, ponieważ w tym roku jesteśmy w posiadaniu biało-czerwonego proporca, ufundowanego w 1989 r. w pięćdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej.
   Uroczystość rozpoczęła się hejnałem Płocka, a następnie zgromadzeni wysłuchali hymn narodowy. Nasi uczniowie odczytali słowa apelu przywołujące pamięć wszystkich poległych i represjonowanych w czasie ostatniej wojny. Złożyli hołd tym, co cierpieli i umierali za ojczyznę, a także przywołali pamięć tych, co szerzyli pokój na ziemi.
   Dzwon uderzył cztery razy.
   Następnie zabrał głos pan prezydent Piotr Kubera, który życzył gimnazjalistom pomyślności i sukcesów w dalszej nauce w szkole średniej.
   Uroczystość zakończono wysłuchaniem Roty.