Bezpieczni nad wodą Drukuj

 

   9 maja 2017r. nasza szkoła gościła Fundację Ratownictwa Bezpieczni Nad Wodą Polrescue, która - wraz z zespołem instruktorów – zorganizowała dla uczniów naszej szkoły niezwykłe zajęcia, będące cyklem szkoleń dla dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań nad wodą i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu brały udział klasy 5S, 6S i 6Ai wraz z p. Arkadiuszem Ławnickim i p. Edytą Paradowską.
   Na wstępie, ratownicy dbający na co dzień o nasze bezpieczeństwo nad rzekami, jeziorami, morzem, przeprowadzili szkolenie mówiące o zasadach, których należy przestrzegać, aby pobyt nad wodą i na wodzie był przyjemnością i nie stwarzał zagrożeń.
   Następnie uczniowie wzięli udział w instruktarzu dotyczącym pomocy osobom tonącym, dowiedzieli się, dlaczego będąc na łodziach, należy nosić kamizelki ratunkowe, po co czytać regulaminy kąpielisk, kogo i w jaki sposób informować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
   Kolejna część spotkania była szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z uczniów, pod nadzorem instruktora, na fantomie uczył się, jak należy postępować w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy.
   Na zakończenie uczestnicy warsztatów otrzymali od ratowników stosowne certyfikaty oraz upominki.