Zawody powiatowe w piłce nożnej są nasze! Drukuj

 

   10 maja reprezentacja dziewcząt w piłce nożnej pod opieką trenerów Cezariusza Raczkowskiego i Arkadiusza Ławnickiego udała się do Mochowa na między powiatowe zawody. Walkę o Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewczęta miały stoczyć z drużyną gospodarzy Mochowem, ze szkołą z Drobina i drużyną z Gostynina. Do sportowej walki, ze względu na brak obecności drużyny z Gostynina przystąpiły trzy zespoły. Po losowaniu gier jako pierwsze swoje mecze zagrać miały dziewczyny z SP 23 i Mochowa. Po dwudziestu minutach sportowej rywalizacji w chłodnej aurze mecz zakończył się wynikiem 3-3. Kolejny mecz to również spotkanie naszych dziewcząt, tym razem ze szkołą z Drobina. Mecz niezwykle ważny w walce o igrzyska okazał się zwycięski a wynik końcowy brzmiał 4-1. Ostatni mecz Drobina z Mochowem zakończony zwycięstwem Drobina 1-0, dał naszym dziewczynom upragnione pierwsze miejsce i awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ostrołęce, które odbędą się w najbliższy weekend w terminie 12-14.05.2017 roku. Tu również trzeba zaznaczyć, iż te same dziewczęta z 6S, pod opieką Cezariusza Raczkowskiego w tym samym terminie i również w Ostrołęce powalczą o złoto na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.

   Gratulujemy wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki w dalszej sportowej rywalizacji.

  Końcowa klasyfikacja: 1. SP 23 Płock, 2. SP Drobin, 3. SP Mochowo, 4. SP Gostynin.

  SP 23 Płock grało w następującym składzie: Bachurska Kinga, Igielska Zofia, Borycka Oliwia Maruszewska Natalia, Ostrowska Larysa, Staniszewska Julia, Balasiewicz Natalia, Krajewska Natalia, Brząkalska Nikola.