Nasze siatkarki piąte na Mazowszu! Drukuj
 

   O dużym pechu mogą mówić nasze siatkarki, które w dniach 12-13 maja wzięły udział w Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej, które odbyły się w Wyszkowie.

   Nasze dziewczęta przez eliminacje miejskie i międzypowiatowe przeszły jak burza. Praktycznie nie dały szans żadnym swoim rywalkom, wyraźnie przewyższając je umiejętnościami i poziomem gry. Wszystkie spotkania wygrały z ogromną przewagą, pewnie uzyskując awans do rozgrywek wojewódzkich.

   Do Wyszkowa nasz zespół jechał z dużymi nadziejami. Na miejscu wszystkie drużyny podzielono na dwie grupy, w których rozgrywano spotkania. Po rozgrywkach grupowych okazało, że oprócz zespołu Beta Błonie, który wygrał wszystkie spotkania w naszej grupie, trzy kolejne drużyny mają taki sam bilans zwycięstw i porażek. O awansie zadecydował stosunek małych punktów. Niestety, okazał się on niekorzystny dla nas i nie dał nam upragnionego awansu do gier w strefie medalowej. Naszym dziewczętom pozostała walka o miejsca 5-8.  Tu poradziły sobie doskonale, w niektórych setach osiągając miażdżącą przewagę nawet 25:3. Wygrały wszystkie spotkania, ostatecznie zajmując 5 miejsce na Mazowszu.

   Osiągnięty wynik niewątpliwie jest sukcesem, ale jednak pozostał mały niedosyt. System rozgrywania zawodów spowodował, że nasze dziewczęta tylko z dwoma porażkami (na przewagi w tie-breakach) zajęły gorsze miejsce niż drużyna z czterema porażkami. Cóż, taki jednak jest sport i czasami oprócz umiejętności potrzebna też jest odrobina szczęścia.

   Gratulujemy naszym dziewczynom i p. Marzenie Wakule. I już dziś życzymy powodzenia i więcej szczęścia w przyszłym roku.

Skład naszej drużyny: Maja Marciniak, Julia Wojtycka, Gabriela Dryś, Weronika Rydzewska, Katarzyna Makowska, Maja Prusiewicz, Weronika Piecka, Natalia Krajewska, Zuzanna Gajewska, Maja Żebrowska.