II edycja wspólnego programu Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Akademie Klasy Ekstra. Drukuj

 

   15 maja na stadionie ekstraklasowej Wisły Płock odbyła się II edycja wspólnego programu Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Akademie Klasy Ekstra. Projekt ten zakłada cykl piłkarskich treningów i turniejów, które odbędą się we wszystkich klubach ekstraklasy. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły piłkarskie chłopców: SP23 I – rocznik 2006 pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego i SP23 II – rocznik 2007 pod opieką p. Pawła Krawczyńskiego. Zanim jednak zespoły przystąpiły do rywalizacji sportowej wzięły udział w sportowych zajęciach, grach i ćwiczeniach sprawnościowych. W przerwach między zajęciami dzieciaki mogły sprawdzić siłę swojego strzału na bramkę, refleks czy przejść piłkarski tor z przeszkodami.

   Po oficjalnym otwarciu Akademii Klasy Ekstra, której dokonał Jacek Kruszewski - prezes Wisły Płock, przyszła pora na turniej piłki nożnej. Zgłoszone zespoły zostały podzielone na 2 grupy:

Gr. A: SP3, SP23, SP1, SP Łęg Probostwo

Gr. B: SP Nowe Grabie, SP23 II, SP15, SP11

Po fazie grupowej w półfinale zmierzyły się zespoły :

I półfinał – SP23 – SP11 (9:1)

II półfinał – SP15 – SP Łęg Probostwo  (2:4)

Mecz o III miejsce  SP15 –SP11 (3:1)

Finał SP23 – SP Łęg Probostwo 4-4 ( po karnych 0-2)

Zwycięzcom i medalistom serdecznie gratulujemy. Wielkie brawa należą się młodym chłopcom z rocznika 2007, którzy dzielnie, mimo znacznej różnicy wieku, walczyli do samego końca w turnieju.