Święto Konstytucji 3 Maja. Drukuj

W tym roku przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była doniosłym aktem nie tylko historycznym. Stała się dowodem patriotyzmu i demokratycznych przekonań narodu. Oto u schyłku XVIII wieku Polska zaczęła się budzić do nowego życia. Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie nowożytną ustawą zasadniczą. Stwarzała podstawy nowoczesnego państwa, wzmocnienia władzy państwowej a osłabiała znaczenie magnatów.

W naszej szkole obchodziliśmy to święto 10 maja. Uroczystą akademię z tej okazji przygotowali uczniowie z klas: 6e, 6b, 6c oraz chór szkolny z opiekunami: p. Iwoną Kowalczyk, Małgorzatą Podwójci i Robertem Elwertowskim. Dekorację wykonała p. Ilona Borczuk.