Poloniada 2009 Drukuj

 

   28 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 21 odbyła się 4 edycja Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego "Poloniada, czyli potyczki z językiem polskim".
   Naszą szkołę reprezentowali : Aleksandra Podwójci, Klaudia Karolewska, Tomasz Sokołowski - uczniowie klasy VI E oraz Dominika Małachowska i Karolina Baranowska - uczennice klasy VI D. Drużyna przygotowywała się pod czujnym okiem pań Małgorzaty Lechowicz i Elżbiety Zbrzeznej.
   Uczniowie startowali w 10 konkurencjach : "Byki i byczki" - konkurs ortograficzny, "Co język może, a co musi" - konkurs gramatyczny (1 przedstawiciel drużyny), "Na tropie przysłów", "Mam bogaty język", "Moda na polski", "Znam lektury", "Brzechwa i Tuwim dzieciom", "Ze słownikiem za pan brat", "Komiks", "ABC prasy" (rywalizacja 3 osobowych zespołów).
   Po kilkugodzinnych zmaganiach zajęli II miejsce różnicą kilku punktów w stosunku do zwycięzcy - gospodarzy konkursu.

Gratulujemy!