Przedszkolaki z wizytą w szkole. Drukuj

 

   15 maja do uczniów klasy 3D przybyli goście. Była to grupa sześciolatków z Przedszkola nr 16. Młodsi koledzy i koleżanki mieli okazję przez chwilę poczuć się uczniami. Miejsce w ławce, plecak i podręczniki wzbudzały ogromne zainteresowanie. Wraz z trzecioklasistami wykonali wspólne prace plastyczne. Nawiązane przyjaźnie, zwiedzenie szkolnych zakamarków na pewno przekonały przedszkolaków, że bycie uczniem to wspaniała przygoda.

Tego samego dnia przedszkolaki odwiedziły również klasę 2A. Dzieci miały możliwość poznania sali lekcyjnej, przyglądania się lekcji dydaktycznej prowadzonej przez nauczyciela, obejrzenia książek z jakich korzystają strasi koledzy i koleżanki. Uczniowie klasy 2A z dumą prezentowali swoje umiejętności, po czym chętnie zamienili się miejscami z przedszkolakami, którzy zasiedli w ławkach i przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Następnie razem z naszymi gośćmi przespacerowaliśmy się po szkole, odwiedzając świetlicę, bibliotekę, stołówkę czy gabinet pani pielęgniarki. Finalnym akcentem wizyty było obejrzenie na sali gimnastycznej spektaklu przygotowanego przez świetlicę szkolną pt."Babcia Jaga".

Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole i już umówiliśmy się na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.

 

 

z wizytą w klasie 3D

 

z wizytą w klasie 2A