Finał konkursu ortograficznego pod hasłem "Mistrz ortografii" Drukuj
 

   9 maja w naszej szkole odbył się finał konkursu ortograficznego pod hasłem "Mistrz ortografii", którego organizatorką była p. Karolina Karpińska-Kuciapska. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas drugich, którzy zostali wyłonieni w etapie eliminacyjnym zdobywając największą liczbę punktów podczas pisania dyktanda ze słuchu.

   Finaliści zmierzyli się z testem ortograficznym sprawdzającym ich znajomość zasad ortograficznych poprzez rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie zagadek, uzupełnianie tekstu brakującymi literami, pisaniem dyktanda ze słuchu. Wyłonienie zwycięzców okazało się niezwykle trudne ponieważ wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Miejsca na podium zajęli:

1 miejsce - Rydzewska Ola - 2c

2 miejsce - Aleks Zuzanna - 2g, Bieńkowski Oskar - 2d, Krynicki Michał - 2d,

3 miejsce - Klus Eliza - 2g, Kowalska Lola - 2i, Sobota Mikołaj - 2h, Żółtańska Zuzanna - 2a.

Gratulujemy !