Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej. Drukuj

 

   W odpowiedzi na zaproszenie Płockiego Środowiska Patriotycznego oraz ks. Tadeusz Łebkowskiego - proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego, 28 maja uczniowie wraz ze sztandarem naszej szkoły uczestniczyli we Mszy św. w intencji ofiar II wojny światowej. 

   Podczas Mszy św., odprawionej w 76. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, w kościele św. Dominika "na Górkach" w Płocku odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i jenieckich. Fundatorem tablicy jest p. Krzysztof Nowakowski, przyjaciel naszej szkoły. Odsłonięcia dokonali mama p. Krzysztofa - p. Katarzyna Nowakowska - sanitariuszka Kasia z batalionu Golski, jeniec obozu Zeithain oraz senator Marek Martynowski.

   W uroczystości, obok zaprzyjaźnionych kombatantów, wzięły udział Panie Dyrektor - Liliana Tomaszewska i Zofia Jakubowska oraz p. Agnieszka Elwertowska i p. Arkadiusz Ławnicki - opiekunowie pocztu sztandarowego.

   Zachęcamy do lektury artykułu na Portalu Płock "Odsłonili tablicę z nazwami obozów zagłady" tu