Dzień Dziecka dla Dzieci z Hospicjum. Drukuj

 

   Z okazji Dnia Dziecka nasi wspaniali uczniowie wraz z kochanymi rodzicami przygotowali ogromną zbiórkę prezentów dla dzieci będących podopiecznymi Hospicjum Płockiego pod wezw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Zbieraliśmy cały tydzień środki pielęgnacyjne, np. kremy, balsamy, oliwki, szampony, chusteczki nawilżające, pampersy, ale także kocyki dziecięce, poduszeczki. Oczywiście nie zabrakło zabawek i słodyczy. Na tę chwilę zaplecze pracowni pani Renaty Cichockiej zamieniło się w ogromny magazyn prezentów. Zaangażowanie uczniów i rodziców bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Cała klasa II b pod opieką p. Beaty Tokaj i z motywacji jednego z rodziców p. Moniki Zwolińskiej przygotowała poduszeczkę "Jasiek" dla każdego dziecka z Hospicjum. Prezenty te opatrzone były poświęconym w kościele aniołem z imieniem podopiecznego. Odbieraliśmy mnóstwo wiadomości z zapytaniami o zapotrzebowania dzieci. W zbiórkę zaangażowali się także pracownicy Urzędu Miasta Płocka, a także mieszkańcy Kutna. A o samej akcji można było przeczytać na łamach Tygodnika Płockiego oraz na portalu społecznościowym Facebook.
   Kierownik Wolontariatu Hospicjum Płockiego p. Elżbieta Michalczuk nie ukrywała zdumienia i radości, gdy dwoma samochodami przywieźliśmy zebrane prezenty.
   Ogromne podziękowania składamy naszym cudownym uczniom i ich niesamowitym rodzicom, a szczególnie mamie naszych płockich trojaczków - p. Monice Zwolińskiej.

   Koordynatorami akcji byli p. Renata Cichocka, p. Edyta Paradowska, p. Agnieszka Elwertowska.