Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim i ... wzruszająca uroczystość. Drukuj

 

 

   1 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 4S pod opieką panów: Arkadiusza Ławnickiego i Michała Królikowskiego udali się na Stadion Miejski w Płocku aby radośnie i na sportowo spędzić Dnia Dziecka. Tam też oprócz wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, dzieciaki wzięły udział w bardzo szczególnym momencie odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi stadionu p. Bernardowi Szymańskiemu.

   Kto to był: Bernard Szymański zmarł w roku 2013. Od 2014 Stadion Miejski w Płocku nosi jego imię. Uczniowie, którzy nie mieli możliwości poznania tego wyjątkowego nauczyciela często pytali, kim był. Dlatego na budynku, gdzie widnieje imię patrona, została zainstalowana tablica upamiętniająca Bernarda Szymańskiego.

   W czwartek została ona odsłonięta. Dokonali tego żona Bernarda Szymańskiego - Jadwiga, jego wychowanek Bartłomiej Sielewski oraz nauczyciel wychowania fizycznego z „Siedemdziesiątki”, radny Leszek Brzeski.

   Można było przyjść do niego ze swoimi problemami. Zawsze starał się pomóc – opowiadał p. Dariusz Tyburski, obecny dyrektor „Siedemdziesiątki”, – Zawsze miał na swoim biurku w gabinecie słodycze. I te pamiętne śliwki w czekoladzie, którymi wszystkich częstował... Był wspaniałym człowiekiem. I takim zostanie w naszej pamięci.