XV Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny Drukuj

   5 czerwca już po raz XV odbył się Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny, organizowany przez naszą szkołę, w tym roku pod hasłem: „Chrońmy nasze góry”.

   W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny szóstoklasistów ze szkół podstawowych w Płocku: nr 1, 16, 17, 23, Zespół Szkół nr 2 oraz  SP nr 3 w Gostyninie i SP w Nowym Kamieniu. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach: rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat polskich gór i ekologii, prezentowali plakat zgodny z hasłem konkursu oraz brali udział w zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. Iwonę Szymańską, p. Marzenę Wakułę i p. Arkadiusza Ławnickiego.

   Konkurs uświetniły wspaniałe występy naszych uczennic - solistek przygotowanych przez p. Małgorzatę Podwójci. Dekorację zrobiły p. Ilona Borczuk, p. Agnieszka Elwertowska, p. Katarzyna Kapela i p. Aneta Olszewska.

   Walka drużyn była zacięta, a o III miejsce odbyła się dogrywka między naszą szkołą a Zespołem Szkół nr 2. Ostatecznie pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Szkoła Podstawowa w Nowym Kamieniu, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 16 w Płocku a III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku –   w skład naszej drużyny weszli uczniowie klasy VIs: Szymon Maćkowiak, Krystian Marchewka, Bartosz Antoszek (opiekun p. Marta Pater). Gratulacje!