Sukcesy w konkursach Ligi Ochrony Przyrody Drukuj
 

   W tym roku szkolnym uczniowie pani Marty Pater brali udział w konkursach organizowanych przez Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku. Uczestniczący w konkursach mieli możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu ekologii i ochrony przyrody, poznania gatunków roślin i zwierząt prawnie chronionych w Polsce.

   Dnia 8 czerwca odbyło się podsumowanie tych konkursów. Okazało się, że 8 uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł laureata. W konkursie „Przyroda – Twój Przyjaciel” z tematem wiodącym „Rośliny i i zwierzęta chronione Mazowsza”: I miejsce - Oliwia Niemirowska ucz. kl.6s i Michał Mrozowski ucz. kl.5s, II miejsce - Julia Paliwoda ucz. kl.5b, III miejsce - Adam Lewandowski ucz. kl.5s oraz wyróżnienie - Maksym Kowalkowski ucz. kl. 5s. Natomiast w konkursie „Ptaki gatunków ginących” organizowanego w ramach VIII edycji programu „Pozwólmy ptakom mieszkać obok nas” nasi uczniowie zajęli: I miejsce – Julia Wojtycka ucz. kl.5s, Julia Wiankowska ucz. kl.5s, Alan Zieliński ucz. kl. 5c, II miejsce – Adam Lewandowski ucz. kl. 5s.

   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!