XI Piknik Europejski na Starym Rynku... Drukuj

 

   9 maja na Starym Rynku odbył się XI Piknik Europejski. W trakcie sobotnich obchodów uczniowie płockich szkół prezentowali na swoich stoiskach różne kraje Europy.
   W tym roku młodzież naszej szkoły prezentowała Holandię. Nasze stoisko było bardzo ciekawe i kolorowe, cieszyło się dużym powodzeniem wśród płocczan, którzy przyszli na spacer na Stary Rynek. Wszyscy odwiedzający mogli zapoznać się z kulturą i historią kraju, którego znakiem rozpoznawczym są wiatraki i tulipany. Chętnie robili sobie również pamiątkowe zdjęcia. Dziewczyny w strojach Holenderek częstowały gości specjalnie przygotowanymi smakołykami - serem i ciasteczkami. Wśród odwiedzających nasze stoisko znalazły się również osoby reprezentujące władze naszego miasta - wiceprezydenci Płocka, panowie Tomasz Kolczyński i Dariusz Zawidzki oraz radna Rady Miasta - pani Elżbieta Podwójci - Wiechecka.
Gościliśmy również Holendrów mieszkających w Polsce - panią Krystynę Maminską-van Gijlswijk wraz ze swoimi współpracownikami. Pani Krystyna nauczyła nas kilku podstawowych zwrotów w języku holenderskim, a następnie próbowała z nami rozmawiać w tym języku.
   Wszyscy doskonale się bawili, zarówno gospodarze jak i odwiedzający stoiska.W sobotę dopisała pogoda i humor. W ciągu kilku godzin spędzonych na Starym Rynku można było zwiedzić całą Europę.