logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Nasi piłkarze mają "EKSTRA TALENT" Drukuj

 

   Podobnie jak rok temu, tak i teraz - we wtorek 12 września na bocznych boiskach stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku odbył się turniej Ekstra Talent, organizowany przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
   W projekcie wezmą udział wszystkie kluby występujące w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasy. Pierwszy z turniejów odbył się w poniedziałek 11 września na obiektach warszawskiej Legii, a drugi dzień później w Płocku. Cały cykl zakończy się natomiast w Poznaniu na stadionie Lecha. W ciągu osiemnastu dni w zawodach uczestniczyć będzie 256 zespołów i ponad 3 000 zawodników! Celem turnieju jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy.

   Od godziny 10:00 w rozgrywkach uczestniczyli młodzi adepci piłkarscy z rocznika 2006 oraz młodsi. Wcześniej jednak wzięli oni udział w badaniach motorycznych, które miały na celu sprawdzenie wybranych cech motorycznych. Chłopcy sprawdzili siłę swoich ramion podczas zwisu na ugiętych ramionach, szybkość i zwinność w biegu wahadłowym 10x5 metrów i wytrzymałość w biegu wytrzymałościowym Bip Test. O końcowe zwycięstwo w turnieju rywalizowało szesnaście drużyn, przydzielonych wcześniej do czterech grup. Siedmioosobowe ekipy (6+1) mierzyły się ze sobą w 15-minutowych meczach.

   Najlepsi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 23, którzy ostatecznie wyprzedzili graczy z dwóch innych płockich podstawówek "trójki" i "dwudziestki". Zmaganiom ekstra talentów z bliska przyglądali się zawodnicy Wisły Płock: Bartłomiej SielewskiPatryk StępińskiArkadiusz RecaDamian Szymański i Konrad Michalak oraz trener Nafciarzy Jerzy Brzęczek.

   SP 23 Płock w składzie: Mateusz Grzybowski, Mikołaj Jankowski, Kamil Rutkowski, Jakub Serwach, Miłosz Cichosz, Damian Galaszewski, Krystian Szostak, Adrian Ziemkiewicz.

   Chłopcom serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!!