Uczestniczymy w seminarium "Płock we wrześniu 1939" Drukuj

27 września 2017 r. uczniowie klasy 7b: Bartek Miecznik, Kacper Przygódzki i Damian Królikowski wraz z nauczycielką historii panią Renatą Cichocką wzięli udział w Seminarium „Płock we wrześniu 1939 roku” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Patria Polonia oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PWSZ w Płocku.

W ramach seminarium chłopcy dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji na temat broni pancernej Nowogródzkiej Brygady Kawalerii we wrześniu 1939 roku, czy udziale 19. pułku piechoty im. Odsieczy Lwowa w bitwie pod Płockiem 9-15 września 1939 r.

Seminarium dawało także możliwość rozmowy z wykładowcami: płk. Dr Krzysztofem Gajem, Wojciechem Zalewskim i Piotrem Wodtkem – prawdziwymi pasjonatami powyższych tematów.