Piszemy listy! Drukuj
 

   Dawniej, kiedy nie było telefonów komórkowych, laptopów – pisało się listy… I tak tygodniami oczekiwało się na odpowiedź, na kilka słów… A słowa te nie były byle jakie. Każde z nich było odpowiednio wyważone. Obecnie, kiedy komunikacja elektroniczna nabrała ekspresowego tempa, nie zwracamy uwagi na to, co piszemy i jak. A listy? Jakoś powoli zanikają… Jednak nie w naszej szkole!

   Od października klasa 3a wraz ze swoją wychowawczynią p. Karoliną Karpińską-Kuciapską dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Piszemy listy”.

   Krótko mówiąc przedsięwzięcie polega, na tym, iż dzieciaki korespondują z uczniami z innego miasta, najlepiej w tym samym wieku. Naszym trzecioklasistom udało się nawiązać współpracę z inną klasą trzecią z Zielonej Góry, również 23-osobową. Liczba uczniów jest ważna ponieważ każdy uczeń powinien mieć swojego odbiorcę.

   Pierwsze listy już napisane i wysłane. Czekamy na odpowiedzi!

   Być może te kilkadziesiąt słów napisanych na zwykłej kartce papieru dadzą początek wspaniałym znajomościom i przyjaźniom.