Spotkanie z policjantem w szkolnej świetlicy Drukuj

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci oraz edukację z nim związaną.

W tym kierunku, 26 września dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, asp. szt. Zbigniewem Ziemińskim.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Gość zwrócił wrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Całe spotkanie było bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.