logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Narodowe Święto Niepodległości Drukuj

 

   11. listopada, w sobotę, przedstawiciele szkolnej społeczności -  Natalia Borkowska, Bartosz Miecznik i Kacper Przygódzki, wraz z dyrektor szkoły p. Lilianą Tomaszewską, opiekunem samorządu szkolnego p. Sylwią Pyrzak oraz p. Renatą Cichocką wzięli udział w obchodach miejskich Narodowego Święta Niepodległości.

   Dzień wcześniej, 10. listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Ten jakże doniosły moment w dziejach naszego narodu uhonorowany został przez całą społeczność szkolną galowym strojem z przypiętymi kotylionami. 

   W klasach młodszych uczniowie przygotowując się do obchodów święta oglądali prezentacje i wykonywali prace plastyczne. Podsumowaniem tych przedsięwzięć był uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy 3c pod kierunkiem p. Małgorzaty Szulborskiej, którego tematem było ukazanie losów naszego kraju od momentu rozbiorów do odzyskania niepodległości.

   O godz. 10.45 odbyła się uroczysta akademia dla uczniów klas starszych. Babcia (p. Iwona Kowalczyk) gościła w swoim pełnym patriotycznych pamiątek mieszkaniu wnuczęta. Opowiadała im o burzliwych losach Polski: o rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej, odzyskaniu niepodległości. Tej historycznej opowieści towarzyszyły występy recytatorskie uczniów klasy 4s i 7b, pieśni śpiewane przez nasz szkolny chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci oraz prezentacje przygotowane przez p. Roberta Elwertowskiego. Dzieci z uwagą słuchały tego pokoleniowego przekazu, a na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy jedną z legionowych pieśni „Przybyli ułani..”

   Całość została podkreślona przez przepiękną dekorację, którą przygotowały panie: Ilona Borczuk, Agnieszka Elwertowska, Katarzyna Kapela i Aneta Olszewska.

 

 

obchody miejskie

 

apel dla klas I-III

 

apel dla klas IV-VII