Parafialny Konkurs "Milion od Honorata" Drukuj

W piątek 17 listopada w naszej szkole odbył się I etap Międzyszkolnego Parafialnego Konkursu "Milion od Honorata" o życiu i działalności patriotycznej i apostolskiej błogosławionego Honorata Koźmińskiego na terenie zaboru rosyjskiego.

Celem konkursu jest poznanie niezłomnego kapucyna, zakonnika, polskiego patrioty, którego 100 - tną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

Poznawanie życia i działalności Błogosławionego Honorata pomoże młodemu pokoleniu kształtować wartości ewangeliczne i ducha autentycznego patriotyzmu.

Konkurs skierowany był dla uczniów klas IV - VII. Do I etapu w naszej szkole przystąpiło pięcioro uczniów z klas V. Uczniowie musieli wykazać się znajomością życiorysu o. Honorata, wiadomościami z historii i umiejętnościami literackimi. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Najwięcej punktów zdobyła Ania Pawłowska z klasy V C, drugie miejsce zdobył Miłosz Matuszewski z kl V D.

Wszystkim gratulujemy podjęcia się trudu pogłębiania wiedzy wykraczającej poza zakres programu szkolnego.

Nad organizacją konkursu czuwała s. Ewa Martenka, którą wspierał p. Grzegorz Szczechowicz.