logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Klasy młodsze w Andrzejki wróżą sobie w Sierpcu Drukuj
 

   Od wieków tradycja nakazuje, aby w Andrzejki zająć się przepowiadaniem przyszłości. I tak klasy 3G, 3C i 2D tego właśnie dnia znalazły się w pięknie i nastrojowo przyozdobionej izbie ratusza w Sierpcu. Tam dowiedziały się o tradycjach andrzejkowych, a następnie wszystkie dzieci czynnie brały udział w zabawie. Lały wosk przez dziurkę od klucza, kroiły jabłka, wybierały swój przyszły stan cywilny i zawód, losowały imię przyszłej sympatii oraz dowiadywały się, jaki będzie dla nich przyszły rok – zwyczajny, słodki czy może kwaśny. Radości i śmiechom nie było końca!

   Po udanej zabawie uczniowie obejrzeli wystawę rzeźb w drewnie Edmunda Szpanowskiego, sierpeckiego artysty. Było to bliskie spotkanie ze sztuką, które dzieciom ogromnie się podobało.

  Jak zwykle do Sierpca chętnie wrócimy. Tym razem, by malować na szkle.