logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Mikołajki chóru i klasy 4e w Mateczniku Zespołu "Mazowsze" Drukuj
   

   6 grudnia to doskonały dzień na spotkanie z Mikołajem, ale też wspaniała okazja do poznania polskich tańców narodowych, obyczajów, tradycji i zwyczajów zw. ze Świętami Bożego Narodzenia

   W ten Mikołajkowy dzień klasa 4e i chórzyści wybrali się ze swoją nauczycielką p. Małgorzatą Podwójci i mikołajowymi pomocnikami: p. Moniką Czyżewską i p. Robertem Elwertowskim do Karolina, gdzie ma swoją siedzibę Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze". Pierwszym i najważniejszym wydarzeniem tego dnia był koncert Zespołu, który przez multimedialną prezentację i taniec na żywo w pięknej sali koncertowej zapoznał widzów z polskimi tańcami narodowymi. Koncert otworzył dyrektor Zespołu p. Jacek Boniecki, który niegdyś był dyrektorem Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

   Po koncercie dzieci uczestniczyły w warsztatach wokalnych, tańca ludowego i plastycznych, na których wykonały świąteczne ozdoby. Wszyscy spotkali się też z turoniem i odtwarzali ludowy zwyczaj kolędowania, który jest już zanikającą tradycją. Na wszystkie dzieci czekał też Mikołaj, do którego można było kierować swoje prośby dotyczące prezentu pod choinkę.