logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Drużyna chłopców z VS wygrywa ORLEN HANDBALL MINI LIGĘ! Drukuj
 

   W niedzielę, 10 grudnia, zakończył się Turniej Finałowy Orlen Handball Mini Ligi dla klas piątych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły - dziewcząt i chłopców z klasy Vs.

   Począwszy od września rozegranych zostało pięć turniejów, w których nasze drużyny rozegrały w sumie 10 meczów.

   Każdemu z nich towarzyszyły ogromne emocje, walka do ostatniej piłki, nieustępliwość, pasja, heroiczne zaangażowanie i waleczność, której pozazdrościć mógłby niejeden zespół ekstraklasy. Od pewnego czasu niedziela stała się świętem piłki ręcznej w naszej szkole, a dla wszystkich źródłem niezapomnianych emocji.

   Świadczą o tym wyniki osiągnięte przez naszych uczniów. Dziewczęta rywalizujące w gronie 16 zespołów chłopców zajęły 9 miejsce wygrywając po rzutach karnych z drużyną SP Gostynin 19:18.

   Zupełnie inaczej w rywalizacji wypadła drużyna chłopców. Wygrywając 9 meczy w grupie i półfinale stanęli przed możliwością walki o złoty medal. Temu spotkaniu towarzyszyła ogromna dramaturgia, której nie oddadzą żadne słowa. Chłopcy w ostatnich sekundach meczu, po bramce Oliwiera Żurawskiego osiągnęli remis. O wszystkim decydowała seria pięciu rzutów karnych. Tu bohaterem okazał się być bramkarz naszej drużyny Kamil Rutkowski, który obronił ostatni rzut zawodnika drużyny SP21 Płock. Złoty medal stał się faktem!

   Klasyfikacja  końcowa:  

I - SP 23 chłopcy Płock, II - SP 21 Płock, III - SP Węgrów, IV m SP 16 chł. Płock, V - Zawidz Kościelny, VI - SP Łęg Probostwo, VII - SP 3 Płock, VIII - SP 16 dz. Płock, IX - SP 23 dziewczęta Płock, X - SP Gostynin, XI - SP 3 Sierpc, XII - SP Radzanowo, XIII - SP 2 Sierpc, XIV - SP Proboszczewice, XV - SP Słubice, XVI - SP Bodzanów

   Drużyny wystąpiły w następujących składach

dziewczęta: Laura Wincenciak, Zuzia Kozubska, Natasza Zimny, Oliwia Zagórska, Marysia Zawadzka, Ania Nejman, Martyna Dudzik, Gabrysia Wójcik, Zuzia Wereszczyńska, Klaudia Komuda, Ola Kluge, Natalka Niedzielak, Maja Przysocka, Zuzia Balasiewicz, Karolina Akimow, Karolina Wojda, Klaudia Koperska - trenerem drużyny jest p. Arkadiusz Ławnicki

chłopcy: Kamil Rutkowski, Dominik Nawrocki, Krystian Szostak, Filip Brzozowski, Mateusz Obidowski, Filip Lewandowski, Mikołaj Kopeć, Jakub Sowul, Karol Piechocki, Kuba Jaworski, Damian Galaszewski, Bartek Akimow, Mateusz Grzybowski, Oliwier Żurawski - trenerem drużyny jest p. Michał Królikowski. 

   Na szczególne wyróżnienie zasługuje wspaniały doping rodziców uczniów z klasy 5s oraz pani wicedyrektor Aldony Fijałkowskiej, która jest „dobrym duchem” naszych drużyn. Warto podkreślić również wspaniałą atmosferę, która od zawsze towarzyszy rywalizacji sportowej klasy 5s.  

   Drużynom i Trenerom gratulujemy!!!

 

więcej zdjęć na Portalu Płock tu oraz w Tygodniku Płockim tu