Dzieci zbierają elektrośmieci. Drukuj

W listopadzie uczyliśmy się ekologii i poznawaliśmy sposoby jak dbać o środowisko naturalne. Uczniowie klasy 3G  wykonali plakaty w ramach projektu „Wszystko ma swoje miejsce”, którego celem było poznanie grup i rodzajów elektrośmieci. Jednym z proekologicznych działań była zbiórka elektroodpadów. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich opiekunów zebraliśmy 984 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Klasy, którym udało się dokonać największej zbiórki to odpowiednio: klasa 1D (wychowawca Joanna Skubiszewska), klasa 1B ( wychowawca Małgorzata Gomułka), klasa 2 C (wychowawca Katarzyna Nowysz) oraz klasa 3E (wychowawca Marzena Nejman). Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy. Na konto szkoły wpłynęły za zebrane elektrośmieci punkty z funduszu oświatowego, które będziemy mogli wymienić na pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy dla uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję i podjąć działania na rzecz szkoły. Następną zbiórkę planujemy na wiosnę 2018 roku.