Historyczny sukces sportowy naszych uczniów Drukuj

W dniu 5 grudnia 2017 r zakończyły się miejskie rozgrywki Szkół Podstawowych chłopców w piłce koszykowej.

W finałowym turnieju, który odbył się w SP21 wzięły udział po dwa najlepsze zespoły z grup eliminacyjnych: reprezentacje szkół SP3, SP20, SP21 i SP23.

Nasza drużyna zajęła w swojej grupie eliminacyjnej drugie miejsce po zwycięstwie z zespołem SP16 i minimalnej porażce z SP21.

W turnieju finałowym w pierwszym meczu pokonaliśmy reprezentację SP3 w stosunku 19 - 14, zaś w meczu o pierwsze miejsce przegraliśmy z SP20. Mecz finałowy był bardzo zacięty i walka o zwycięstwo toczyła się dosłownie do ostatnich sekund. Niestety nasi przeciwnicy zwyciężyli 21-20.

Drugie miejsce w Płocku w rozgrywkach piłki koszykowej Szkół Podstawowych to najlepszy wynik jaki udało się uzyskać dotychczas reprezentacji naszej szkoły.

W reprezentacji wystąpili uczniowie klas sportowych 5s i 6s: Paweł  Bazylczuk, Szymon  Brzeziński, Harabasz Maciej, Maksym Kowalkowski, Adam Lewandowski, Filip Lipiński, Patryk Marcinkowski, Franciszek Passon, Mikołaj Rosiak, Krystian Szostak, Igor Tudela, Jakub Witkowski, Alan Wojno. Opiekunami drużyny są panowie - Paweł Krawczyński i Michał Królikowski. Gratulujemy!