logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Christmas songs and carols, a concert. Koncert piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu uczniów grupy 5d,a dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr31 w Płocku. Drukuj

 

   Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radości. Oczekiwanie na choinkę, prezenty i spotkania w gronie rodziny i przyjaciół umila nauka piosenek i kolęd. W tradycji brytyjskiej i amerykańskiej nie ma Bożego Narodzenia bez Silent Night (1818, austriacka kolęda), Jingle bells (1875, piosenka amerykańska), Rudolph the red nose reindeer (1939, piosenka amerykańska), Santa is coming to town (1934, piosenka amerykańska ), Deck the halls ( melodia walijska z XVI wieku, angielskie słowa z 1862 r.), We wish you a Merry Christmas (1835, piosenka angielska) czy Last Christmas. (brytyjska piosenka z 1984 r. George Michael).

   Te piosenki i kolędę Silent Night (Stille Nacht, heilige Nacht w wersji oryginalnej i po polsku Cicha Noc ) przygotowali i zaprezentowali przedszkolakom uczniowie grupy 5d,a pod kierunkiem p. Agaty Rychlik. Wszyscy ciężko pracowali, aby swoim występem sprawić radość młodszym kolegom i koleżankom, i by na ich twarzach zagościł uśmiech.

Koncert dostarczył wszystkim mnóstwo radości. Jingle bells i We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year, wszyscy śpiewali razem. Akompaniament do kilku utworów wykonał na gitarze uczeń 5d.

   Uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów drobne prezenty świąteczne - własnoręcznie wykonane błyszczące gwiazdki i okolicznościowe kartki. Prezentem od przedszkolaków były cudowne aniołki z masy solnej i wesoła piosenka o świętach.

   Cudowne, magiczne spotkanie i radosny śpiew umiliły wszystkim oczekiwanie na święta.

   We Wish You A Merry Christmas And A Happy New Year – Życzymy Wam Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku  - 5d,a i p. Agata Rychlik