Wigilijny wieczór pełen nostalgii... Drukuj

 

   17 grudnia, na zaproszenie Stowarzyszenia Historycznego im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ", przedstawiciele społeczności szkolnej uczestniczyli w zorganizowanym w Szkole Muzycznej pełnym nostalgii wieczorze wigilijnym. Były rozmowy, wspólne śpiewanie kolęd, życzenia składane podczas łamania się opłatkiem ... Świąteczno - patriotyczny nastrój stworzył swoimi piosenkami p. Paweł Orkisz - gość specjalny wieczoru.

   Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania przez uczniów własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych dla p. Janiny Pietrek ps. Celinka - ostatniego, żyjącego przedstawiciela 11 Grupy Operacyjnej NSZ, która obecnie przebywa w DPS w Zabrzu. To była bardzo wzruszająca chwila. Przez prawie miesiąc, na lekcjach plastyki i techniki uczniowie wykonywali kartki, wychowawcy pomagali im wypisać świąteczne życzenia.

   Dziś wiemy, że prawie 600 kartek przygotowanych przez nas trafiło już do Zabrza. Wzruszenie Pani Janiny, Jej uśmiech i niedowierzanie są dla nas wystarczającym podziękowaniem.

   Dziękujemy Stowarzyszeniu za zaproszenie i świąteczny podarunek - replikę ryngrafu Żołnierza Wyklętego Franciszka Majewskiego ps. Słony, która znajdzie się w naszej Izbie Pamięci.

   Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu ePłock "Kilkaset kartek z życzeniami uczniowie posłali Celince, ostatniemu żołnierzowi okręgu płockiego".

 

 

zdjęcia dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Historycznego im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ"