"Służba Ojczyźnie jest moim prawem" - 7B realizatorami projektu Drukuj
 

   Od października do końca listopada ub. roku uczniowie klasy 7B pod opieką nauczycielki historii – p. Renaty Cichockiej realizowali projekt edukacyjny „SŁUŻBA OJCZYŹNIE JEST MOIM PRAWEM” - za przykładem gen. Józefa Hallera.

   Organizatorami projektu była Fundacja Bo Warto, Instytut Pamięci Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, z którymi to nasza szkoła współpracuje od wielu lat.

   W ramach projektu uczniowie przygotowali szereg działań mających przybliżyć innym działalność gen. Hallera i Błękitnej Armii. Pierwszym podjętym działaniem była gra miejska "Szlakiem Błękitnej Armii", podczas której uczniowie klasy 7A rozwiązywali zadania, krzyżówki, szyfry oraz pokonywali trasę według przygotowanego przez kolegów planu. Kolejnym zadaniem było wykonanie na korytarzu szkoły gazetki informacyjnej o bohaterze projektu, gdzie umieszczono także wyróżnione prace ze szkolnego konkursu plastycznego „Gen. Haller i Błękitna Armia”. Niewątpliwie największym zainteresowaniem wśród uczniów klas 6 - tych okazała się multimedialna prezentacja przygotowana przez chłopców z klasy 7B, którą mogli przedstawić na lekcjach historii swoim młodszym kolegom.

   Podsumowaniem działań projektowych było podziękowanie od organizatorów za udział w postaci pamiątkowych dyplomów, które właśnie do nas dotarły i ocena celująca z historii.