logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

„…Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” Drukuj
 

   „…Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” i dlatego, kiedy już ta pora roku zagościła w kalendarzu, biblioteka szkolna zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 6 na zimowe spotkanie. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się ze zbiorami dla młodszych dzieci.  Wysłuchały również opowiadania „Wielki Mróz” Jadwigi Jasny ze zbioru „Opowiadania z morałem”. Opowiedziana historia o Zimie i Wielkim Mrozie stanowiła punkt wyjścia do rozmowy na temat – co się dzieje, kiedy zimą jest niska temperatura, a ziemia nie jest przykryta śniegową kołderką. Dzieci poznały przyrządy, jakich używa się do sprawdzania temperatury, siły wiatru itp.

   Wysłuchały również zimowych piosenek, a także same zaśpiewały jedną z nich robiąc nam niespodziankę. Do zabawy dołączyły starsze dziewczynki – uczennice naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się wesołymi pląsami, a także zapewnieniem o dalszej współpracy.