Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 Drukuj

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w Polsce już po raz 14. Rok rocznie bierzemy udział w obchodach, również i w tym roku świętowaliśmy go 6 lutego 2018 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Podczas tegorocznych obchodów chcieliśmy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które intensywnie wykorzystujemy do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Wobec czego na lekcjach informatyki klasa 1B wraz z wychowawczynią  p. Małgorzatą  Gomułką - wykonała kolorowankę - logo DBI 2018 oraz uczniowie oglądali filmiki "Owce w sieci". Natomiast uczniowie  klasy 7B przygotowywali referat pt. "Moje zdanie nt. cyberprzemocy", który prezentowali na lekcjach informatyki. Oglądali film edukacyjny "Gdzie jest Mimi?", który był pretekstem do dyskusji i ustalenia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Pozostali uczniowie klas 4-7 na zajęciach informatyki pod kierunkiem nauczycieli: p. Roberta Elwertowskiego, p. Luizy Frankowskiej i p. Barbary Gasińskiej tworzyli prezentacje multimedialne, plakaty, komiksy związane z szacunkiem w sieci. Mimo iż systematycznie propagujemy działania na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu podczas zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, jesteśmy przekonani, że w wyniku podjętych inicjatyw wzbogaciliśmy świadomość uczniów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Wierzymy również, że nasi uczniowie będą z głową surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny z uwzględnieniem szacunku.