logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Inauguracja II etapu projektu "Lekki Plecak" Drukuj

 

   15 lutego w naszej szkole odbyła się inauguracja II etapu projektu "Lekki Plecak". W ramach realizacji tego etapu p. Roman Siemiątkowski - Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej oraz p. Wioletta Kulpa - Delegat Prezesa ds. Społeczności Lokalnej w PKN Orlen przekazali uczniom kolejne 120 tabletów.

   Dyrektor Liliana Tomaszewska pokrótce przypomniała historię i założenia projektu. Projekt dedykowany jest uczniom z klas IV - VII, obejmuje takie przedmioty jak: język polski, historia, przyroda i matematyka, a podarowany sprzęt będzie na wyposażeniu poszczególnych pracowni. Wszyscy obecni byli zgodni co do tego, że priorytetem jest troska o zdrowe kręgosłupy dzieci, a co za tym idzie odciążenie uczniowskich tornistrów. 

   Inauguracja projektu miała miejsce w szczególnym dla szkoły czasie, w czasie obchodów Dni Patrona Szkoły. Tego dnia odbyła się również lekcja otwarta w klasie VIB związana z Patronem i poświęcona powstaniu warszawskiemu. Lekcję poprowadziła nauczycielka historii p. Renata Cichocka, a uczestniczyli w niej zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

   O tym wydarzeniu można przeczytać, między innymi, na stronie Urzędu Miasta Płocka w artykule "Lżejsze plecaki uczniów" , na petronews.pl "Uczniowie już z tabletami. Za nami pierwsza lekcja pokazowa" oraz w Tygodniku Płockim "I kolejne podręczniki w tabletach" .