logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Przedszkolaki w szkolnej bibliotece Drukuj

   W bibliotece szkolnej znów zagościły dzieci, teraz już 4latki, z Przedszkola Nr 31. Tematem spotkania była fikcja i prawda w bajkach i baśniach. Maluchom nie zawsze udaje się je odróżnić, często więc zadają pytania, czy np. Czerwony Kapturek istnieje naprawdę, czy Kopciuszek bawiła się na balu gubiąc pantofelek, czy istnieją zwierzęta, które zachowują się tak samo, jak ludzie? 

   Przedszkolaki wysłuchały bajki Katarzyny Rychli „Przygody Maksa” o małym, wesołym hipopotamie, który mówi, ubiera się w spodnie na szelkach, je łyżeczką i bawi się z różnymi zwierzątkami. Dla porównania dzieci oglądały ilustracje prawdziwych hipopotamów w „Encyklopedii zwierząt” i dowiedziały się o ich zwyczajach i zachowaniach.

   Efektem literackich eksploracji była burzliwa dyskusja małych słuchaczy na temat: „co jest prawdą, a co nie…”