Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Drukuj

3 marca przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z przedstawicielami m.in. innych szkół noszących imię Armii Krajowej oraz członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W Bazylice Katedralnej uczestniczyliśmy we mszy świętej, którą poprowadził ks. biskup Piotr Libera. Podczas nabożeństwa byliśmy świadkami odsłonięcia i poświęcenia tablicy memoratywnej upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego. Na cmentarzu przy al. Kobylińskiego delegacja naszej szkoły, wraz z delegacjami przedstawicieli Senatu, Samorządu, instytucji, stowarzyszeń i szkół złożyła kwiaty pod Panteonem Żołnierzy Wyklętych.

Obchody, współorganizowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą Stowarzyszenie Historyczne im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ" zakończyliśmy udziałem w koncercie Andrzeja Kołakowskiego, który odbył się w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.