Dzień Myśli Braterskiej Drukuj
 

   W dniach 23-24 lutego 2018 roku zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej działającej przy Naszej szkole wzięli udział w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. W biwaku wzięło udział ponad 300 osób. W piątek wieczorem wzięliśmy udział w grze integracyjnej, pokazie używania defibrylatora oraz wieczornicy. Po wieczornicy, kilkoro zuchów złożyło Obietnicę Zuchową. W sobotę wzięliśmy udział w grze terenowej, podczas której m.in. wykonywaliśmy zadania z terenoznawstwa, udzielaliśmy pierwszej pomocy, wyznaczaliśmy położenie punktów, rozwiązywaliśmy szyfry i zagadki logiczne, sprawdzaliśmy naszą znajomość symboliki znaczka Zucha, Krzyża Harcerskiego czy lilijki oraz układaliśmy życzenia dla Pana Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Druhny Naczelniczki ZHP hm. Annę Nowosad oraz Druha Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła. Oczywiście, życzenia składaliśmy tym osobom telefonicznie.

   Biwak zakończył się apelem podsumowującym, na którym uczestnicy usłyszeli i zobaczyli życzenia przekazane przez Pana Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Druhnę Naczelniczkę ZHP hm. Annę Nowosad oraz Druha Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła.

   Trzy patrole z gromady zuchowej „Wesołe Sówki” zajęły 1, 2 i 3 miejsce w grze terenowej! Serdecznie gratulujemy zuchom!

   Zuchami opiekowała się druhna pwd. Ilona Borczuk wraz z rodzicami z Koła Przyjaciół Harcerstwa: państwem Joanną i Mariuszem Zarzyckimi, państwem Anną i Sławomirem Jułkowskimi, panią Renatą Łączyńską, panią Izabelą Tokarczuk i panem Pawłem Bosiak.

   Harcerzami opiekowała się druhna pwd. Agnieszka Elwertowska.

   Druh Robert Elwertowski pracował w kadrze organizującej biwak, a także przywitał nas na jednym z punktów podczas gry terenowej.

   Serdecznie dziękujemy rodzicom z Koła Przyjaciół Harcerstwa za pomoc i wsparcie.