logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Muminki u pierwszaków Drukuj

   Na zaproszenie uczniów klas pierwszych w naszej szkole pojawiły się Muminki. Wszystko to za sprawą gościa – Pani Emilii Heljasińskiej Schmidt dyrektor Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, wielkiej pasjonatki krainy lodu i śniegu oraz współautorki programu Zorza Polarna. Nasz gość podczas warsztatów literacko – plastycznych zapoznał dzieci z fińską pisarką piszącą po szwedzku Tove Jansson, autorką „Muminków”. Dzieci podczas zajęć wysłuchały fragmentów lektury, w wielkim pudle wysłały na północ śnieżynki – symbol zimy, zasadziły wiosenne kwiaty na powitanie cieplejszej pory roku. Było to już kolejne spotkanie zainicjowane i koordynowane przez p. Małgorzatę Gomułkę.